Input:

Úroveň digitálních kompetencí pro výkon práce z domova

2.5.2022, Zdroj: Ministerstvo práce a sociálních věcíDoba čtení: 3 minuty

Projekt DigiKompetence mohou využít jak zaměstnanci, tak zaměstnavatelé.

Jste zaměstnavatel a potřebujete systémovou podporu při zavádění práce z domova? Nebo jste zaměstnanec pracující z domova a chcete se zlepšit ve svých digitálních kompetencích potřebných právě pro výkon práce z domova? Projekt DigiKompetence, který zajišťuje Ministerstvo práce a sociálních věcí, má za úkol nastavit systémovou a metodickou podporu pro rozšíření práce z domova a pomoci využívat nástroje vhodné pro její výkon.

Zaměstnavatelé získají prostřednictvím projektu DigiKompetence systémovou podporu k umožnění práce z domova ve své organizaci. Můžou použít poznatky z realizovaných výzkumů a sebraných příkladů dobré praxe a ověřovat úroveň digitálních kompetencí svých zaměstnanců. Zaměstnanci zase prostřednictvím vytvořených výstupů projektu (kurzy, aplikace atd.) získají či se dále zlepší ve svých digitálních kompetencích potřebných pro výkon práce z domova. Tyto vytvořené materiály a podpůrné aktivity je inspirují k dalšímu učení. Se sebereflexí pomůže i autoevaluační nástroj Evaldo (www.evaldo.cz), díky kterému získají přímou podporu při zavádění nástrojů vhodných pro práci z domova a budou moci zhodnotit úroveň svých digitálních kompetencí.

V průběhu realizace projektu bude dvakrát proveden výzkum práce z domova, který přinese jedinečná data pro analýzu trendů v zavádění a realizaci práce z domova i podněty pro analýzu věcných a legislativních překážek. Zpracována bude rovněž komparativní analýza, která se zaměří na zkoumání fungující podpory v oblasti dalšího vzdělávání pro výkon práce z domova včetně formulace doporučení, která by byla vhodná přenést do české praxe a do českého legislativního rámce.“ říká Jiří Molnár, gestor projektu DigiKompetence. Hlavním cílem projektu je zajištění informovanosti o důležitosti dalšího vzdělávání v oblasti digitálních kompetencí pro

Nahrávám...
Nahrávám...