Problémy s rozvržením času, chybějící kontakt s kolegy, větší prokrastinace nebo naopak workoholismus jsou nejčastější problémy, s nimiž se setkávají lidé, které aktuální situace donutila pracovat z domova.
Pro mnohé je home office nová zkušenost, kterou často nezlepšuje ani celodenní přítomnost dětí. Z ankety ČTK ale také vyplynulo, že řadě lidí se nový způsob práce zamlouvá.
"Výhodou je určitě ušetřený čas za cestu do práce, možnost přizpůsobit si pracovní podmínky, které vám vyhovují, bez ohlížení na kolegy. V tom ale spočívá i úskalí, přicházíte o možnost interakce s kolegy, obzvlášť pokud něco hoří," uvedla výživová poradkyně Věra Burešová.
Odborníci doporučují lidem na home office, aby si vytvořili časový plán dne a ten dodržovali. "Pořád se snažím držet režim, jako bychom šli do práce. To je budíček, snídaně, ranní hygiena, pak práce, děti, hra. Ven chodíme odpoledne, jakože ´po práci´," sdělila manažerka Lada, která pracuje pro České Radiokomunikace.
Důležité jsou také rituály - nezůstávat celý den v pyžamu, vypít si ranní kávu, pravidelně cvičit. Při práci si dávat přestávky, nezapomínat jíst a pít. K plánování a sledování odpracovaných hodin využívají lidé mobilní aplikace nebo kalendáře.
Péči o děti, které kvůli epidemii nechodí do školy, si v některých domácnostech rozdělili. "S manželem se u dětí střídáme.…